PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ
Alpy » Alpy - Rakousko » Zell am See

Zell am See - turistické informace

Zell am See (asi 9550 obyvatel) je hlavní město stejnojmenného okresu v rakouské spolkové zemi Salcbursko. Leží v nadmořské výšce 757 m, uprostřed Alp, asi 60 km vzdušnou čarou jihozápadně od Salcburku. Místo bylo poprvé písemně doloženo v roce 743, kořeny města však sahají až do doby bronzové.

Ke kulturním pamětihodnostem v Zell am See patří staré město (postavené ve vnitrozemí poloostrova, s historickým městským jádrem), zámek Rosenberg (dnešní radnice - symbol města), zámek Prielau, městský farní kostel svatého Hippolyta, Městské muzeum a okresní archiv ve věži Kastnerturm, Ferry Porsche Congress Center (v roce 2007 dokončené multifunkční kongresové centrum) nebo Grand Hotel Zell am See.

Zell am See disponuje velkou spoustou sportovních a volnočasových zařízení (plavecká hala, sauna, tenisová a další sportovní hřiště, parkové plochy atd.). Kolem jezera Zeller See je pět veřejných koupališť: tři plážová koupaliště v Zell am See, Thumersbachu a Seespitzu a dvě pláže v Erlbergu a Prielau.

Schmittenhöhe (1965 m) je "domácí" hora města Zell am See, z kterého na ní vede k vrcholu lanovka. Hora nabízí mnoho turistických a vycházkových tras a je startovním místem pro vyznavače paraglidingu.

Domovská stránka - Web: 

Zell am See - Kaprun Sommer Card - Turistická karta poskytující zajímavé slevyWeb: 

Offtrack.cz - Zábava do přírody, do města i na výlety autem. Hrajte s dětmi, s přáteli nebo sami, nejen v místě Zell am See - turistické informace. Web: www.offtrack.cz/cs